יום שלישי, 29 במאי 2018

תכשיטי הזכוכית של האומן טוביה חוחלוב

תכשיטי הזכוכית של האומן טוביה חוחלוב ובנו אלכסנדר הם יצירת אומן. הם צבעוניים ומרהיבים ומיוחדים במינם.  למרות הדעה הקדומה הם אינם שבירים, לא כבדים במיוחד ולא גורמים לרגישות במגע עם העור. התכשיטים שלו מוצגים בגלריה Unity Art ביפו.


האומנים - טוביה ואלכסנדר חוחלוב


טוביה חוחלוב, עולה מברית המועצות סיים בהצטיינות בית ספר לאומנויות בצעירותו אבל "בשביל ההורים" הלך ללמוד רפואה. לפני כשנתיים הוא חזר לחלום נעוריו ופתח יחד עם בנו אלכסנדר סטודיו ליצירת זכוכית. חלומו של אלכסנדר הוא ליצור יום אחד גינת זכוכית עם כל הפרחים והצמחים האהובים עליו. היצירות שלהם זכו בתחרויות ביניהן בשואו במוסקבה Glass’n Fire Expo שם התפעלו מרמת הגימור והיופי של עבודותיהם. היצירה שלהם זכתה בקטגוריית "הסיכה לכובע". "אנחנו מקבלים השראה מאנשים, מרגשות וסתם מהחיים" – אומרים טוביה ואלכסנדר, "והצלחה בעינינו זה  המימוש, ההגשמה העצמית והחירות הכלכלית". בתמונה - טוביה חוחלוב בפעולה.

תכשיטי הזכוכית של חוחלוב

חוחלוב מייצרים תכשיטים מיוחדים במינם, בעבודת יד, כאלו שלא תראו בשום מקום אחר! כולל שרשראות, עגילים, צמידים וסיכות וגם לגברים (חפתים, סיכות עניבה, מחזיקי מפתחות). הנה דוגמאות לכמה תכשיטים חלקם בניפוח זכוכית ליצירת חרוזי זכוכית חלולים.
התכשיטים מיוצרים בעיקר מזכוכית מורנו רכה (סוג 104 ו-98) והוא עובד עם סוגי זכוכית נוספים. הייצור הוא בטכניקות עבודה עם זכוכית בטמפרטורה גבוהה (900-1200 מעלות) ועל מנת לייצב את הזכוכית ושלא תהיה שבירה הוא מקרר את היצירות באופן מבוקר (לוקח לפעמים עד 20 שעות). בתמונות – טוביה בעבודה.אגב, אם התלהבתם משרשרת חרוזי הרימון, תתעניינו לדעת שהכל מיוצר בעבודת יד גרעין גרעין כל פעם ובדיוק רב. לגרעינים שקיפות עם מרכז אטום וצורתם מזכירה חריטת יהלום – עם פאות מסותתות בעבודה מדוייקת ומפורטת. אומנות ברמה גבוהה ביותר!

תכשיטי זכוכית

יש דעות קדומות לגבי התאמת זכוכית לענידה כתכשיט, אז כדאי לדעת ש:
1. הזכוכית לא כבדה משמעותית מחומרים אחרים
2. הזכוכית אינה שבירה במיוחד בזכות העבודה הנכונה והקירור המבוקר
3. אין בעיה במגע עם הגוף, זכוכית לא מגרה את העור
העבודות של חוחלוב מוצגות בגלריית יוניטי ארט Unity Art האוס ביפו, אולם הוא אינו נמצא שם באופן קבוע.

מידע

דף הפייסבוק Khokhlov Family Art

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

תגובות

Subscribe

תוויות

Flickr